Švýcarsko – léto 2023

Pár dnů v minulem roce 2022 nás navnadilo, a i tak i tento rok 2023 jsme neodolali a opět navštívili Švýcarské Alpy. Tentokrát jsem se z Basilej přesunuli dolu na jih a našli si ubytováni v jenom hotelu a městečku Interlaken. Jsme se ubytovali a až pak jsme zjistili, že z balkonu pokoje máme přímo výhled na Jungfraujoch (3464m), obklopen vrcholy JUNGFRAU (4158m)  – MÖNCH (4107m) – AIGER (3970m).

Jungfraujoch jak se všude píše je TOP OF EUROPE byl náš hlavní cíl. A aby nám to vyšlo, sledovali jsme počasí jak rosnička.

Auto jsme nechali zaparkované před hotelem a pět dnů jsme se využívali místní dopravu – místní MHD a pak hlavně všechny možné vlaky, zubačky, lanovky apod. Spočítali jsme, že celkem jsme využili přepravu 11x vlakem, lanovkou 8x a autobusem 5x. Oplatilo se koupit měsíční ticket za 120 franků na osobu, takže jsme mohli cestovat za poloviční jízdné. Jak jsme pak spočítali, ušetřili jsme cca 230 franků 😊 Na cestování se vyplatila jejich aplikace SBB Mobile, přes kterou jsme kupovali většinu jízdenek na vlaky a lanovky. A pak ne méně důležitá aplikace na sledování počasí MeteoSwiss.

Fotek je strašně moc a to jsem více něž polovinu smazal 😊

A pokud to vyjde, tak příští rok 2024 je v plánu Švýcarský národní park

Přejít nahoru